Dokončili jsme nový multifunkční parkovací dům u Městské nemocnice Ostrava

Nový multifunkční parkovací dům nabízí 465 parkovacích míst, včetně speciálních stání pro zdravotně handicapované a stanice pro dobíjení elektromobilů. Myslelo se i na cyklisty, pro ně je zde k dispozici úschovna kol.

Objekt tvoří tři podzemí a tři nadzemí podlaží s otevřenou parkovací plochou na střeše posledního podlaží. Jedná se o železobetonový monolitický objekt, složený ze dvou dilatačních celků. Z nichž oba jsou založeny na plošné základové železobetonové monolitické desce. Svislé konstrukce obou dilatačních celků jsou provedeny jako železobetonové monolitické sloupy a stěny, které současně působí jako ztužující prvky. Vodorovné konstrukce jsou provedeny jako železobetonové monolitické desky.

Fasáda je tvořena částečně designovými plechovými panely, částečně kovovými rámy s trubkovým výpletem a bylo použito též sklo.

Součástí projektu byla i nová zastávka MHD, chodníky a dále také úpravy terénu, konkrétně výsadba zeleně. Vzhledem k pro květiny náročnému prostředí byly zvoleny trvalky s vyšším stupněm autoregulace a extenzivní údržbou, kdy dominantu budou tvořit trávy, ale i kvetoucí trvalky.

Za účelem vylepšení uživatelského prostředí využíváme nezbytné soubory cookies.
Více informací naleznete na stránce o cookies.