Dokončili jsme Dům Comenius

Jedná se o ubytovací objekt s občanskou vybaveností.

Novostavba se nachází v pražském Břevnově a jedná se o pětipatrový dům s jedním podzemním podlažím a netradičním půdorysem ve tvaru nerovnoramenného trojúhelníku se zaoblenými hranami. Stejný tvar má i vnitřní nezastřešené atrium.
Podzemní patro je navrženo pro supermarket o rozloze cca 1 200 metrů čtverečních s 35ti parkovacími místy pro zákazníky. Další parkovací místa pro residenty jsou k dispozici v 1. nadzemním podlaží. Na tomto patře jsou též prostory pro další čtyři komerční jednotky.
Ve 2. až 5. nadzemním podlaží se nachází více než 230 bytových jednotek. Jedno až tří pokojové byty jsou plně vybaveny a určeny k pronájmu.

Konstrukčně je dům kombinací železobetonových a zděných prvků, kde první dvě podlaží jsou z monolitického železobetonu a vyšší podlaží jsou většinou zděná, až na zavětrovací komunikační moduly se schodišti. Tato budova je energeticky úsporná, vybavená systémy pro rekuperaci vzduchu a zachytávání dešťové vody pro zavlažování atriové zahrady. Okolí budovy bylo zvelebeno sadovými úpravami a vybudováním pevných ploch.

Za účelem vylepšení uživatelského prostředí využíváme nezbytné soubory cookies.
Více informací naleznete na stránce o cookies.