Smlouva stvrzena!

28. 3. 2018

Základem modernizace je výstavba dvou nových nemocničních objektů J a K, které jsou na sebe napojeny jak v nadzemní části, tak v podzemí. Dále vznikne objekt O, kde budou uloženy zdroje medicinálních plynů, bude vystavěn nadzemní koridor mezi budovami A a K. Zároveň se mimo jiné počítá s vybudováním chodníků a přístupových komunikací.

Cílem celé modernizace je pak sestěhování horního areálu nemocnice a sjednocení všech provozů do dolního areálu. V konečné fázi by měli být převedeni i všichni pracovníci nemocnice, čímž dojde  ke snížení nákladů na logistiku a transport v rámci areálu.

V pavilonu J bude zejména lůžková část chirurgie, ortopedie, či gynekologické ambulance, v pavilonu K se bude nacházet například oddělení zobrazovacích metod, operační sály, ARO a JIP, dále porodnice či dětské oddělení. Tyto pavilony budou tvořit středobod areálu nemocnice.

Modernizace a dostavba oblastní nemocnice Náchod označené jako 1. etapa obsahuje: 

  • čtyři nové objekty - K, J, O - (K je stěžejní pavilon nemocnice-komplement vyšetřovacích a léčebných složek, J-lůžkový pavilon a O-sklad technických plynů);
  • přeložky sítí, nové zdroje a rozvody médií a energií, nové komunikace;
  • více než 26.000 m2 podlažní plochy nových objektů vybudovaných pro zdravotnictví;
  • 5 aseptických operačních sálů a 2 super aseptické operační sály;
  • infrastruktura pro specializované vyšetřovny a pracoviště;
  • infrastruktura pro lůžka.

 


Zpět na seznam aktualit
© 2020 Geosan, Mapa webu
Realizace webových stránek na míru - Webovky123.cz