Podepsána smlouva na výstavbu fotbalového stadionu v Hradci Králové

14. 4. 2021

Stadion bude splňovat podmínky kategorie 4 UEFA a bude tak moci hostit prvoligová i mezinárodní fotbalová utkání. Nová fotbalová aréna bude zároveň řešena tak, aby poskytla zázemí i dalším sportům, kulturním, kongresovým či veletržním akcím. Fotbalové zápasy bude na tribunách moci sledovat 8.000 diváků s možností rozšíření kapacity až na 9.300 sedadel. Pro účely koncertních akcí stadion nabídne prostor až pro 25.000 návštěvníků.

Stavba je řešena metodou Design&Build, realizační tým tak bude nejprve pracovat na projektové dokumentaci a až poté budou zahájeny samotné stavební práce.

Architektonický návrh počítá s výškovým sjednocením tribun a zaoblenou fasádou, jíž bude tvořit systém prolamovaných desek z tahokovu. Zachován bude také charakteristický prvek osvětlovacích stožárů v rozích fotbalové arény – tzv. lízátek. Tyto stožáry budou repasovány a osazeny moderními svítidly, díky čemuž se stanou nedílnou součástí nového systému osvětlení hrací plochy.

Nový stadion je koncipován tak, aby kromě fotbalu umožňoval multifunkční využití celého areálu stadionu. Kromě zázemí pro hráče, média i diváky, počítá návrh i s tím, že budou v prostoru pod tribunami vybudovány tři multifunkční tělocvičny. Na východní tribuně vznikne krytá osvětlená běžecká dráha s betonovým povrchem. Ve druhém nadzemním podlaží věnce tribun budou vybudovány také ubytovací prostory pro sportovce.

Proměnou projde rovněž okolí stadionu, kde vznikne mj. víceúčelové asfaltové hřiště pro míčové hry, venkovní přírodní amfiteátr nebo atletický ovál o délce 600 m, který povede kolem stadionu a bude jej možné využít i jako bruslařskou dráhu.

„Ambicí našeho realizačního týmu je vybudovat v Hradci Králové stadion, který bude díky své architektuře chloubou města, a díky své multifunkčnosti místem neustále plným života.“, uvedl Ondřej Novák, předseda představenstva STRABAG a. s., která bude společně s firmami GEOSAN GROUP a. s. a D&D ELEKTROMONT s.r.o., stavbu realizovat.

Multifunkční fotbalový stadion kategorie 4 UEFA.
Charakteristická dominanta současného stadionu – tzv. „lízátka“ - zůstane zachována.
Stavbu realizuje sdružení STRABAG, GEOSAN GROUP a D&D Elektromont.


Zpět na seznam aktualit
© 2023 Geosan, Mapa webu
Realizace webových stránek na míru - Webovky123.cz