GEOSAN CONSTRUCTION SK a. s. koupí společnost VÁHOSTAV – SK, a. s.

11. 6. 2021

BRATISLAVA – dlouhá jednání s několika zájemci o koupi společnosti VÁHOSTAV – SK, a. s. jsou u konce. GEOSAN CONSTRUCTION SK a. s. podepsala smlouvu o koupi 100 % balíku akcií společnosti VÁHOSTAV – SK, a. s.

Společnost GEOSAN CONSTRUCTION SK a. s., která je členem českého stavebního holdingu GEOSAN uzavřela ve čtvrtek 10. 6. 2021 v Bratislavě transakční dokumentaci na nákup 100 % akcií společnosti VÁHOSTAV – SK, a. s., je jednou z nejvýznamnějších stavebních společností na slovenském stavebním trhu.

Bylo tak završeno několikatýdenní intenzivní jednání spojené s auditem společnosti VÁHOSTAV SK, a, s, a jí ovládaných dceřiných společností, které jsou rovněž součástí transakce.

Celý akviziční proces bude dokončen po vydání souhlasu ze strany příslušných autorit, tj. slovenského Protimonopolního úřadu a českého Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

„Stavební holding GEOSAN v rámci svých úvah dlouhodobě zvažoval strategický vstup na slovenský stavební trh, a zároveň posílení kompetence holdingu v oblasti infrastrukturních staveb. Akvizice společnosti VÁHOSTAV – SK, a. s. je tak logickým vyústěním našich dlouhodobých snah o další rozvoj skupiny a upevnění postavení na československém stavebním trhu, dodal Luděk Kostka, jediný akcionář a člen představenstva společnosti GEOSAN INVESTIČNÍ a. s., ovládající osoby skupiny GEOSAN.

GEOSAN CONSTRUCTION SK a. s. je společnost ze 100 % vlastněná společností GEOSAN INVESTIČNÍ a. s., více na geosan-investicni.cz.

Informace o společnosti  VÁHOSTAV-SK, a. s. naleznete zde www.vahostav-sk.sk


Zpět na seznam aktualit
© 2023 Geosan, Mapa webu
Realizace webových stránek na míru - Webovky123.cz